Zhodnocení závodů 5 . kola ČMP v Příbrami

15.09.2014 17:31

Závody v Příbrami byly ve znamení deště, bahna a nevlídného počasí. Horší počasí už snad být ani nemohlo. Běžecký terén byl velmi těžký a i přes to si Tomáš zaběhl svůj osobní rekord. Z prvních závodů po prázdninách si ale přivážíme několik dalších osobních rekordů v plavání a střelbě (Kuba –střelba, Tomáš, Jakub, Mates, Tom a Martin – plavání) a velkých zlepšení.

V kategorii U15 (starší žačky) nezávodil tentokrát,  z naší skupiny nikdo. Klára, (stejně jako Kačka a Agáta) byla nemocná.

V kategorii celkem startovalo 16 slečen ročníků 2000-2001. (Limit pro vstup do Sps pro U15 = 2950 bodů, II. stupeň 3100 bodů). A vítězkou se stala Kačka Tomanová z Dukly se ziskem 3072 bodů.

V kategorii U15 (starší žáci) závodil Eda, Tom, Kuba, Mates, Tomáš a Martin s Jakubem – tedy všichni naši borci. V kategorii závodilo 15 kluků ročníků 2000-2001. (Limit pro vstup do Sps pro U15 = 2850 bodů)

Tomáš:    střelba: 147 kruhů

plavání: 1:12,45 (OSOBÁK)

běh: 3:30,12 (OSOBÁK)

body: 2751 (do splnění limitu zbývá už jen 99 bodů!!!)

celkové pořadí jednotlivci: 6

Tomáš byl nejlepším závodníkem Dukly a naší skupinky…a osobáčky v plavání i v běhu – dobrá práce. Chce to jen na sobě máknout a pravidelně trénovat.

Kuba:       střelba: 160 kruhů (výborná střelba - OSOBÁK)

plavání: 1:15,41

běh: 3:42,87

body: 2718

celkové pořadí jednotlivci: 7

Kuba výborně nastřílel, výpadek v tréninku ze začátku školního roku byl znát na plavání i běhu. Příště to bude už určitě blíž ke splnění limitu. Zbývá 122 bodů.

Jakub Zeman:   střelba: 135 kruhů

plavání: 1:08,61 (výborné plavání myslím, že to je OSOBÁK)

běh: 3:49,15

body: 2610

celkové pořadí jednotlivci: 8

Jakub v závodě hezky bojoval. Plavání bylo výborné! Jakubova osobní maxima zatím neznám, do příště doplním i s fotkou do kategorie „závodníci“.

Mates:     střelba: 107 kruhů (… ta nervozita…)

plavání: 1:15,95 (velké zlepšení – příště pod 15!!! - OSOBÁK)

běh: 3:30,77

body: 2466

celkové pořadí jednotlivci: 9

Matyášovi se nepovedla střelba – je to škoda, protože na tréninku už to začíná vypadat o trošku lépe. Plavání bylo dobré – pěkný osobák. Příště by to chtělo ještě trošku víc máknout v běhu.

Eda:        střelba: 98 kruhů

plavání: 1:18,45

běh: 3:55,65

body:2232

celkové pořadí jednotlivci: 10

Eda závodil v plavání i v běhu o vteřinu hůř, než je jeho osobní maximum a platí to i o střelbě. Příště to určitě bude i s osobáky. A ještě lepší na šermířských závodech v sobotu.

Tom:        střelba: 121 kruhů

plavání: 1:27,62 (OSOBÁK)

běh: 4:09,81

body: 2175

celkové pořadí jednotlivci: 11

Tom si zaplaval svůj nejlepší plavecký čas. Střílet i běhat umí ale i lépe, je znát, že prázdniny byly dlouhé J.

Martin:     střelba: 77 kruhů

plavání: 1:29,74 (OSOBÁK)

běh: 4:12,65

body: 1869

celkové pořadí jednotlivci: 12

Martinovi, zdá se, prostředí nové skupiny svědčí. Zaplaval 100VZ v osobním rekordu a pod 1:30 – to je slušné. Běhat umí lépe, příští závody budou určitě pod 4 minuty. Na střelbě musíme hodně pracovat. Tréninková morálka je příkladná.

Celkové výsledky závodů najdete zde:

Několik fotek najdete později tady:

Další závody nás čekají  v sobotu 20.9. a to šermířské. Termíny pětibojařských jsou 27.9. Kladno, 4.10. Bystřice a 18.10. Praha.