Zhodnocení 8. kola ČMP – M ČR U v Praze 18.10.2014

20.10.2014 13:09

O těchto závodech už toho bylo napsáno dost, na svazových stránkách (k přečtení zde: https://www.pentathlon.cz/ ) a na oddílových (tady: https://www.mpduklapraha.cz/cz/aktuality

Naši závodníci byli úspěšní, téměř každý má nějaký osobák a Jakubové stříbrnou medaili z družstev – gratulujeme!

V kategorii U15 (starší žačky) závodila Klára, jako naše jediné želízko v ohni v této kategorii. Závod se jí povedl, v konkurenci 23 závodnic obsadila 14. místo, udělala si tři osobáky a od splnění vstupního limitu SpS jí dělilo jen 82 bodů. Pro Kláru to byl poslední závod v kategorii U15, přejeme jí, aby se jí v U17-kách vedlo ještě lépe a v nové tréninkové skupině se jí líbilo.

Klárka:     střelba: 155 kruhů (OSOBÁK)

plavání: 1:15,92 (OSOBÁK)

běh: 3:53,80 (OSOBÁK)

body: 2868

celkové pořadí jednotlivci: 14

V kategorii U15 (starší žáci) závodil Eda, Tom, Kuba, Mates, Jakub, Martin a Adam Jeník. V kategorii závodilo 20 kluků ročníků 2000-2001. (Limit pro vstup do SpS pro U15 = 2850 bodů)

Kuba:       střelba: 159 kruhů

plavání: 1:09,73 (OSOBÁK)

běh: 3:26,50

body: 2877 (splněný limit SpS)

celkové pořadí jednotlivci: 6

Kuba byl po střelbě a perfektním plavání průběžně první, po běhu z toho bylo pěkné, šesté místo. Běžecký závod byl velmi dobrý, ale na čas nejlepších (3:04, 3:07) to zatím nestačilo.

Jakub:     střelba: 142 kruhů

plavání: 1:07,72 (OSOBÁK)

běh: 3:24,79 (OSOBÁK)

body: 2811 (do limitu SpS chyběl jen kousek – 39 bodů)

celkové pořadí jednotlivci: 9

Jakub tentokrát slušně střílel, osobák v plavání je perfektní a hlavně běžecký výkon – paráda, velké zlepšení.

Jakubové mají za svůj výkon stříbro ze soutěže družstev. Jakou z toho mají radost si můžete prohlédnout na Kubovo fbJ

Mates:     střelba: 115 kruhů

plavání: 1:14,58

běh: 3:30,15

body: 2532

celkové pořadí jednotlivci: 13

Matyášovi se závod, po tréninkovém výpadku z důvodu nemoci, nepovedl tak, jak si představoval. Začalo to velkou nervozitou při střelbě, plaváním se trošku uklidnil – zaplaval slušný čas, ale běžecky se mu nedařilo. Mates umí běhat o mnoho lépe. Přejeme hodně úspěchů v kategorii U17, kam přechází.

Tom:        střelba: 126 kruhů

plavání: 1:23,16 (OSOBÁK)

běh: 3:38,28 (OSOBÁK)

body: 2448

Tom si zaplaval i zaběhl osobák. Byl to pěkný závod. Tom, stejně jako Mates závodil v kategorii U15 naposledy. Tomovi přejeme, aby neztratil motivaci k dalšímu trénování a závodění v kategorii U17.

Martin:     střelba: 115 kruhů (OSOBÁK)

plavání: 1:23,96 (OSOBÁK)

běh: 4:00,04

body: 2241

celkové pořadí jednotlivci: 16

Martin o něco vylepšil své maximum ve střelbě, zaplaval si nový osobní rekord a běžel na hranici osobního maxima. Byl to dobrý výkon a velká pochvala pro Martina – závod od závodu jsou výkony lepší, jen tak dál! Martinovi přejeme, aby se mu trénování v nové skupině u trenéra Marka Szmeka líbilo, makal a brzy se, díky dosaženým výkonům, vrátil.

Eda:        střelba: 51 kruhů

plavání: 1:16,93 (OSOBÁK)

běh: 3:42,54  (OSOBÁK)

body:2046

celkové pořadí jednotlivci: 18

Edovi se „nějak nepovedlo“ vzít si svou pistoli ? a výsledek střelby tomu odpovídá. Prostě smůlaJ. Plavání bylo výborné, povedlo se zaplavat nový osobní rekord a čas je to dobrý. Běh byl povedený – rovněž osobák a už slušný čas!!! Eda, stejně jako Martin přechází do tréninkové skupiny Marka Szmeka, přejeme mu, aby tam byla dobrá parta a hodně šermířské přípravy, protože v šermu je Eda skutečně dobrý.

Dalším závodníkem byl Adam, který nastřílel 92 kruhů, plaval v čase 1:32,66 a běžel za 4:22,40. S bodovým ziskem 1846 bodů obsadil 19. místo. Adam bude také trénovat u Marka, přejeme mu, ať se mu ve skupině líbí.