Silvestrovské lyžování a vítání roku 2014 běžeckým závodem

01.01.2014 14:46

...v sestavě Jirka jako vedoucí výpravy, Eva jako návodce a organizátor, Klára, Kačka, Honza a Tomáš jako členové výpravy....jsme o Silvestru ráno vyrazili na Klínovec vidět zimu z blízka.

Je pravda, že nějaký sníh jsme na sjezdovce viděli, byl ale technický a bylo ho žalostně málo. To nám ale nebránilo užít si na sjezdovce. Holky předvedly, že jim to na prknech opravdu jde a kluci na lyžích taky umí...a my jsme si taky docela dobře zalyžovali. Na svahu jsme měli jen jednu malou pauzu na občerstvení.

Okolo čtvrté jsme se vraceli domů, do Prahy. Cesta nebyla nic moc –  jeli jsme v husté mlze a silnice byla namrzlá. Puberťáci celou cestu prospali – nabírali síly na noční závod.

V Praze děti po večeři zalezly do pokojíčku, kde měly nanesené dobroty a pití a sledovaly filmy na pc a povídaly si.

Po desáté večer se začaly připravovat na běžecký závod. Přesunuli jsme se  na Prahu 5, k Nepomuckému rybníku kde proběhla prezentace. Po rozběhání, rozcvičení a obhlídce tratě se ve 23:50 hodin odstartoval závod na 4 km. Na trať vyběhlo asi 120 závodníků všech věkových kategorií. Do cíle v roce 2014 z našich závodníků doběhla první Kačka (celkově jako druhá z žen dost navztekaná, že jí předběhl pán, ve věku asi 106-ti let), potom přiběhl Honza, za ním – velmi těsně Tomáš a po nějaké chvilce doběhla do cíle i Klára. Výsledky závodu nemám k dispozici, doplním je časem)

Připili jsme si nealko šampaňským a počkali jsme na vyhlášení výsledků. Všichni si domů odnesli účastnickou medaili a Kačka ještě stříbrnou za druhé místo v kategorii žen. Chvilku jsme sledovali ohňostroje a jeli jsme domů.

Cestou k autu Tomášovi z kapsy nebo z tašky, kterou nesl, vypadl nešťastnou náhodou na zem jeho nový, krásný mobil tak nešikovně, že se mu poškodil display. To bylo velké mínus celého dne.

Doma jsme ještě chvilku poseděli a konečně jsme si (my dospělí) nalili i skleničku alkoholického šampusu...Děti opět zalezly do pokojíčku, rozestlaly si pelíšky ….a kdy usnuly – to nevím (my jsme šli spát ve čtyři).... puboši ale asi ještě dlouho týrali své mobilní miláčky a tablety, protože v poledne nebyly k probuzení.

Po snídani  (okolo poledne) ještě sledovaly nějaký film a ve tři  byl konec, myslím že docela vydařené akce..... a my jsme to šli dospat...

Celkové výsledky závodů nejsou k dispozici, v mužích celkem byl GRÜNER Jan  v čase 15:47,0 na 15. místě, hned za ním na 16. místě doběhl MATĚJKA Tomáš  v čase  15:53,0.

V kategorii žen KREJČÍ Kateřina v čase  14:30,0 obsadila 2. místo, BUDÍNOVÁ Klára  obsadila s časem 19:56,0 mezi ženami 14. místo.