Přebor Prahy v přespolním běhu (3.11)

03.11.2013 16:46

Místo dlouhého nedělního vyspávání a lenošení vyrazilo několik nadšenců poměřit běžecké síly na golfové hřiště do Motola a bojovat o titul v Přeboru Prahy v přespolním běhu.

První na trať dlouhou 1500m vyběhly mladší žákyně (ročníky 2000-2001). Trať byla travnatá, kopcovitá a v dešti na kluzkém povrchu extrémně náročná. V konkurenci 31 závodnic zvítězila Kačka v čase 6:20 a stala se nejen vítězkou závodu, ale i přebornicí Prahy a domů si odnesla hned dvě zlaté medaile a koláč. Kačka bojovala se svou rivalkou Bárou Placatkovou z Příbrami, která ji celé jaro porážela v seriálu závodů v rámci adidas poháru. V závěrečném kopci Kačka Báře utekla a v cíli byla o tři vteřiny dříve. Klára doběhla 28. v čase 8:59 a Jana 31. Její čas byl 9:49. Klára i Jana běžely svůj první větší přespolák a vůbec to nebylo špatné.

Naše vítězka si převzala své zlato od olympijské vítězky Katečiny Neumanové

Stejnou trať běžel za mladší žáky Matyáš. Start se mu nepovedl a už od začátku závodu musel soupeře dobíhat. Kopcovitá náročná trať Matesovi vyhovuje, bylo však znát, že po nemoci není ještě zcela ve formě. Doběhl na 5. místě v čase 6:39. V kategorii startovalo 22 závodníků.

Za starší žáky (ročníky 1998-1999) na trať 3000m vyběhl Dan a Honza v konkurenci 25. závodníků. Dan běžel celý závod rychle a zdálo se, že poměrně lehce, první kolo (stejné jako trať mladšího žactva) běžel za 6:57 a druhé za 7:24. Doběhl na 14. místě v čase 14.21.  Pro Dana to byl první, dlouhý přespolák. Honza trochu podcenil oblečení, před startem, kdy se svlékl do třičtvrťáků a trička hodně ztuhl a závod byl pro něj dost náročný. První kolo běžel v čase 7:02, druhé za 7:43. Doběhl v čase 14:44 na 17. místě.

Výsledky najdete zde: docs.google.com/spreadsheet/pub?key=0Ajr3L32sd2ikdDNvVWNkV3Jod1JjQll3S3pjVkJLLWc&gid=4

Další přespolák nás čeká už příští sobotu, kdy se poběží trať 1700m v Hořovicích.